Severné Čechy, známe i neznáme

Destinácia: Česká republika
Kód zájazdu: 1063110
Cena od: 219 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

30.07.2020 4 dni 219 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Názor CK:
Spoznajte s nami krásy severných Čiech: Sychrov - Krásná - Příchovice – Sklaní -  hrad Sloup - Lindava - Jablonné v Podještědí - Libverda - Hejnice - Frýdlant - Ještěd - Liberec - Svijany

Rámcový program zájazdu:
1.deň: Ráno odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto) a potom na zámok Sychrov, prehliadka novogotického zámku známeho aj z rozprávok Zlatovláska, Nesmrteľná teta alebo Najkrajšia hádanka. Popoludní odchod k Jablonci nad Nisou do obce Krásna, kde navštívime Kittelovo múzeum. Prejazd do podhorskej dedinky Prichovice, spojené s menom najväčšieho Čecha, Járy Cimrmana. Krátkou prechádzkou dôjdeme k rozhľadni J.Cimrmana. V budove pred rozhľadňou sa nachádza Múzeum Cimrmanovej doby. Večer odchod na ubytovanie v Liberci.

2.deň: Po raňajkách odídeme do západnej časti Libereckého kraja a navštívime Skalný hrad Sloup s tajomným labyrintom chodieb a miestností vytesaných v skale. Z horných partií hradu je pekný výhľad do okolia aj na panorámu Lužických hôr. Po prehliadke prejdeme do Lindavy, do sklárne. Kto neodolá, môže si dokonca prácu sklárov vyskúšať a pomocou sklárskej píšťaly si vytvorí svoj prvý exkluzívny sklenený výrobok. Svoje zážitky potom môžeme vstrebať u príjemného občerstvenia či obeda v štýlovej Sklárskej krčme nachádzajúci sa priamo v areáli sklárne. Popoludní prejdeme do mesta Jablonné v Podještědí, s dominikánskym kláštorom. Po prehliadke kláštora sa vrátime do Liberca a voľný čas môžete venovať prechádzkam alebo pobytu v Centre Babylon (návšteva na 2-3 hodiny) so širokými možnosťami aktívneho vyžitia - Aquapark, iQpark, Lunapark. 3.deň: Po raňajkách zavítame do kúpeľov Libverda s kolonádou a liečivým prameňom nazvaným Božia voda a kaštieľom. Potom prejdeme k blízkemu františkánskemu kláštoru v Hejniciach, ktorý je významnou pamiatkou a známym pútnickým miestom. Okolo poludnia navštívime atraktívnu výletnú reštauráciu Obrí sud v drevenej budove v tvare suda o priemere cca 11 m a budeme mať čas na obed či občerstvenie. Popoludní už budeme venovať návšteve mesta Frýdlant s mestskou pamiatkovou zónou s radnicou. Mestu dominuje komplex skladajúci sa zo stredovekého hradu a renesančného zámku. Okrem obvyklých zbierok zámockého nábytku a vybavenia je súčasťou expozície tiež zbierka zbraní a fajok a zámocká obrazáreň. Po návšteve tohto nádherného komplexu a odpočinku v centre mesta sa vrátime na ubytovanie.

4.deň: Po raňajkách odídeme do Ještědu. Visutou lanovkou vyjdeme na vrchol a navštívime budovu vysielača s horským hotelom a reštauráciou, ktorá patrí k ozdobám českej architektúry. Po krásnych výhľadoch do okolia návrat späť lanovkou na úpätie Ještědu. Odtiaľ sa presunieme do Liberca, kde sa budeme venovať prehliadke centra mesta s novorenesančnej radnicou. Popoludní odídeme do mesta Svijany, kde navštívime jeden z najznámejších pivovarov. Počas exkurzie môžeme ochutnať Svijanské nefiltrované pivo. Návrat do Brna. Následne transfer do Bratislavy.

Základná cena zahŕňa:
dopravu luxusným autobusom, 3 x ubytovanie v hoteli s raňajkami, sprievodcovské služby

Základná cena nezahŕňa:
príplatok za 1/1 izbu 48,-€, 3 x večera 21,-€/osoba, komplexné cestovné poistenie.

Poznámky a informácie:
Poznámky: CK si vyhradzuje právo zmeny programu. Predpokladaná cena vstupov 600 CZK.