S kartou do 3 krajín

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1070744
Cena od: 539 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

04.07.2020 5 dní 539 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Názor CK:
Zaujímavy a vyhľadávaný zájazd v našej ponuke. Polpenzia v cene!!! BREGENZ - SÄNTIS - APPENZELL - VLÁČIK Z HEIDEN DO RORSCHACH - STEIN AM RHEIN (UNESCO) - MEERSBURG - HEIDILAND - PFÄNDER - LINDAU

Rámcový program zájazdu:


1.deň: V skorých ranných hodinách odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto) , cez Prahu a Plzeň do hlavného mesta Vorlarlberska Bregenz. Na okraji mesta v pokojnom prostredí neďaleko jazera sa tiež ubytujeme. Večera.


2.deň: Vchádzame do Švajčiarska a krásnou krajinou prídeme pod vrchol majestátnej hory Säntis. Lanovkou (v karte) vyjdeme do výšky 2.502 m, odkiaľ sa nám roztvorí výhľad súčasne do Švajčiarska, Nemecka, Rakúska, Lichtenštajnska, Francúzska a Talianska. Potom už budeme smerovať do najtradičnejšej švajčiarskej dediny Appenzell, môžeme navštíviť miestne folklórne múzeum so zbierkami výšiviek, odevov a ukážkami tesárskych prác (v karte). V mestečku Heiden navštívime múzeum Henry Dunant, zakladateľa Červeného kríža (v karte). Ku Švajčiarsku patria aj vlaky, a tak aj my nasadneme na malý vyhliadkový vláčik, ktorý nás malebnou krajinou privezie až do prístavného mestečka Rorschach (v karte). Uvidíme aj kúpeľný domček, ktorý vstupuje do jazera a tiež hrad Wartegg. Na večeru prídeme do nášho hotela.


3.deň: Po raňajkách pôjdeme po švajčiarskej strane jazera. Našou prvou zastávkou bude najkrajší skanzen švajčiarskeho stredovekého mesta Stein am Rhein. Ako v rozprávke sa budeme cítiť na Radničnom námestí, obklopenom nádhernými renesančnými domami zo 16. storočia s farebnými fasádami. V Kreuzlingen - švajčiarskej časti Kostnica si vyfotíme kameň, kde bol upálený Majster Ján Hus a potom sa už nalodíme aj s naším autobusom na trajekt a budeme sa tešiť plavbou k protiľahlej nemeckej strane jazera. Privítajú nás vinice na miernych svahoch padajúce do jazera. Po príchode do prekrásneho barokového mestečka Meersburg, budeme mať čas ochutnať niektorú z miestnych špecialít a vybrať si z množstva lákavých reštaurácií. Môžeme si tiež zvoliť, či navštívime stredoveký hrad (v karte) alebo nový renesančný palác (v karte), ktoré sú hlavnými lákadlami mesta. A nesmieme tiež zabudnúť ochutnať Müller Thurgau - víno Bodamského jazera. Aby sme si užili aj čaro malebného mestečka plného kaviarní, krčmičiek a predzáhradiek s voňajúcimi špecialitami, zdržíme sa až do večerných hodín. V neskorých večerných hodinách návrat do nášho hotela.


4.deň: Po raňajkách sa opäť pozrieme do Švajčiarska. Z Wangs vyjdeme kabínkovými lanovkami na vrchol Pizol (v karte) (2.844 m). Pôjdeme do kraja Heidi. Pozrieme sa spolu do dedinky Heidorf pri Mainenfelde. Prenesieme sa v čase späť do švajčiarskeho horského sveta 19. storočia a navštívime pôvodný Heidihaus (10 CHF) dom dievčatka Heidi. Popoludní sa vrátime k Bodamskému jazeru. Po návrate do Bregenzi vyjdeme lanovkou na 1.064 m vysokú horu Pfänder (v karte) a budeme mať možnosť vidieť nádherné panorámy. Od švajčiarskych hôr, cez Bodamské jazero, až k nemeckej oblasti Allgäu a velikánom pohoria Bregenzského lesa. Z vtáčej perspektívy uvidíme tiež jazernú scénu, kde sa v lete organizujú opery priamo na jazere. Možnosť prechádzok alebo občerstvenia v horskej chate aj s nákupom syra alebo miestnej pálenky. Na večeru sa vrátime do hotela.


5. deň: Po raňajkách sa s Bodamským jazerom rozlúčime jazernou perlou - mesto Lindau, ktoré sa nachádza na ostrove a budeme žasnúť nad jeho krásou. Nový maják z 19. storočia poskytuje ohromujúci výhľad na jazero a Alpy. Do Brna prídeme v nočných hodinách, následne transfer do Bratislavy.


Recenzie klientov:
Nádherný zájazd, krásne počasie umocnilo tieto zážitky...videli sme naozaj všetko . Vyborné ubytovanie na jednom mieste, že sme sa nemuseli sťahovať. Taktiež musíme pochváliť sprievodcu Tomáša - úžasný človek, ten vie snáď všetko. Naozaj velká vďaka cestovnej kancelárii a určite využijeme ich služby ešte viackrát Peter a Jana Paliatkovi - Pezinok


Základná cena zahŕňa:
doprava luxusným autobusom, 4 x ubytovanie v hoteli , 4 x raňajky , 3 x večera , sprievodcovské služby.

Základná cena nezahŕňa:
príplatok za 1/1 izbu 128,-€, komplexné cestovné poistenie. Poznámky: CK si vyhradzuje právo zmeny programu. Cena 3 dennej karty Bodensee cca 69 €/osoba.Krajiny

Zobraziť všetky »

 

„Cestovanie je jediná vec, ktorú si kúpiš a spraví ťa bohatším.“ ~ neznámy autor

Facebook Elegance Travel

Zasielanie noviniek

Sme členom združenia

Partneri