Perly Jeseníkov s čučoriedkovými hodmi

Destinácia: Česká republika
Kód zájazdu: 1073554
Cena od: 141,55 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

14.08.2020 3 dni First Minute 141,55 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Program:

1. deň:
Odchod z Bratislavy v skorých ranných hodinách. Príchod do OLOMOUCA - prehliadka námestia zapísaného v zozname UNESCO, kostol sv. Mórica, Olomoucký hrad, Katedrála sv. Václava, orloj.  Návšteva Baziliky Navštívenia Panny Márie na SVÄTOM KOPEČKU spolu s areálom kláštora. Nocľah.


2. deň:

KARLOVA STUDÁNKA - prehliadka pôvabného kúpeľného mestečka. Charakteristickým prvkom miestnych domov sú znaky podhorského dreveného staviteľstva. Účasť na najväčšej prázdninovej akcii v obciach MALÁ MORÁVKA a KARLOV – Čučoriedkové hody. Tie sa konajú vždy dva dni, v polovici augusta. Súčasťou hodov sú  rôzne sprievodné akcie. Hlavnou atrakciou sú kulinárske schopnosti miestnych kuchárov, ktorí pripravujú rôzne miestne čučoriedkové špeciality ako napr. čučoriedkové koláče, knedlíky, pyré alebo palacinky. Tešiť sa môžete i na čučoriedkové pivo a rôzne likéry. Súčasťou 17. ročníka programu hodov je i čučoriedkový autobus, ktorý jazdí medzi jednotlivými reštauráciami. Nocľah.


3. deň:

Najvyšší bod Hrubého Jeseníka a Moravy je vrch PRADĚD (1492 m nad morom), kde sa nachádza televízny vysielač s hotelom, reštauráciou a rozhľadňou. Výjazd kyvadlovou dopravou na Ovčárnu, odkiaľ pešia turistika na Praděd (2,5 km). Odchod do VEĽKÝCH LOSIN - prehliadka renesančného zámku s arkádovým nádvorím a vežou s priľahlým parkom. Následne možnosť jazdy turistickým vláčikom a návšteva Múzea papiera a ručného papiera, ktorý sa tu vyrába už cez 400 rokov. Popoludní odchod na Slovensko a príchod v neskorých večerných hodinách.

Cena zahŕňa:
autobusová doprava, 2x ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom, 2x raňajky, prehliadky podľa programu bez vstupov, sprievodca zájazdu

Cena nezahŕňa:
komplexné cestovné poistenie v cene 6 EUR/osoba/pobyt, orientačné vstupné – Arcidiecézne múzeum 70 Kč, autobusová kyvadlová doprava na Ovčárnu 22 Kč/1 smer, zámok Veľké Losiny 110 Kč, múzeum papiera 100 Kč, okruh turistickým vláčikom 80 Kč 

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 30 EUR