Víkend V Hévíze A Okolí

Destinácia: Maďarsko
Kód zájazdu: 1105305
Cena od: 160,20 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy
Víkendové kúpanie

Výber termínu

21.05.2021 3 dni First Minute 160,20 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Úvod:
3-dňový autokarový zájazd

Perex:
Oddych v termálnych kúpeľoch, člnkovanie v jazernej jaskyni, prehliadka zámockého komplexu Helikon, krásne výhľady na Balaton a okolie z hradov Sümeg a Szigliget - to všetko nás čaká počas tohto 3-dňového zájazdu.

Ubytovanie:
2x v hoteli 3*

Stravovanie:
2x polpenzia 

Doprava:
Autokarová


Program:

1. deň:
Odchod zo Slovenska v ranných hodinách. Našou prvou zastávkou bude hrad Sümeg, jeden z najväčších a najlepšie zachovaných hradov v Maďarsku. Nachádza sa tu hradné múzeum s expozíciou  zbraní a brnení, mučiareň, panoptikum a sedlárske múzeum.  Z hradu sa naskytá nádherný výhľad na okolitú krajinu, na jazero Balaton a na vápencové pohorie Badacsony známe svojimi vinicami. Pokračujeme do kúpeľného mestečka Tapolca, kde sa ponoríme do nádhernej jazernej jaskyne. Súčasťou jej prehliadky je aj možnosť člnkovať v takmer metrovej, krištáľovo priezračnej vode. Presun na ubytovanie a večera.

2. deň:
Dokonalý relax zažijeme v kúpeľoch Hévíz. Unikátne liečivé jazero, ktoré je vyhrievané geotermálnou energiou, bude skutočným zážitkom. Je najväčším biologicky aktívnym prírodným jazerom s liečivou termálnu vodou na svete. V lete dosahuje teplota vody 33 - 35°C, v zime 25 - 28°C, v závislosti od počasia. Teplota vody klesne pod 22°C len ojedinele, len keď teplota vzduchu klesne pod -20°C. Individuálny program. Ubytovanie a večera.

3. deň:
Po raňajkách sa presunieme do mestečka Keszthely. Práve tu sa nachádza jeden z najkrajších a najväčších zámkov Maďarska. Pompézny neobarokový zámocký komplex Helikon. Po prehliadke si doprajeme aj prechádzku krásnym anglickým parkom a pokocháme sa farebnosťou francúzskej záhrady. Neopakovateľná panoráma na Balaton a okolité vrchy sa nám naskytne z hradu Szigliget, ktorý ako jeden z mála nebol zničený tureckými vojskami. Po prehliadke sa vyberieme na spiatočnú cestu na Slovensko. Návrat do Bratislavy cca o 20:00 h.Celková cena zahŕňa:
Dopravu luxusným autokarom, 2x ubytovanie s polpenziou v hoteli 3*, sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za 1/1 izbu 24 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR, vstupy, pobytovú taxu a cestovné poistenie.

Poznámka:
Zmena programu vyhradená.