Uganda - Rwanda

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1114020
Cena od: 4 189 €
Príplatky od: 549 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Expedícia

Výber termínu

21.09.2020 12 dní 4 189 € +549 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program

1: PRAHA (VIEDEŇ) - ENTEBBE
Odlet do Ugandy. Večer prílet do Entebbe. Privítanie na letisku, transfer do hotela 4*, nocľah. Večeru si môžete v prípade záujmu dokúpiť v hotelovej reštaurácii.

2: ENTEBBE - KAMPALA - MASINDI
Prechádzka na pláži jazera Victoria, najväčšieho afrického sladkovodného jazera. Odchod do Kampala, hlavného mesta Ugandy. Prehliadka mesta, návšteva hrobiek Kasubi Tombs (UNESCO). Jedná sa o hrobky ugandských kráľov, ležiace na kopci Kasubi, po ktorom získali svoje meno. Obed v Kampala. Popoludní odchod na severozápad krajiny do mesta Masindi, večera, ubytovanie v Masindi.

3: MASINDI - BUDONGO FOREST - TREKK ZA ŠIMPANZMI - NP MURCHISON FALLS
Po raňajkách odchod do Budongo Forest na peší výlet za šimpanzmi. Počas cca 1-2 hodinového trekku pralesom sa zoznámite so životom týchto úžasných primátov. Prechádzka je organizovaná za sprievodu miestnych rangerov. Odporúčame pevnú trekkovú obuv, dlhé nohavice a dlhé rukávy, ktoré zabránia poškriabaniu a poštípaniu hmyzom. Po skončení trekku transfer do NP Murchison Falls. Obed formou pikniku nad vodopádmi. Prejazd Nílu, ubytovanie v Paraa Safari 5*. Popoludní plavba loďou po Níle k úpätiu vodopádov Murchison a krátke safari v NP Murchison Falls. Večera a nocľah.

4: NP MURCHISON FALLS - GREAT RIFT VALLEY - FORT PORTAL
Cesta do mesta Fort Portal s úžasnou vyhliadkou na jazero Albert. Prejazd Veľkou priekopovou prepadlinou Great Rift Valley (UNESCO), kde sa vám otvoria nádherné pohľady do okolitej krajiny. V blízkosti Fort Portal budete môcť obdivovať čajové plantáže. Večera a nocľah v hoteli 4*.

5: FORT PORTAL - NP QUEEN ELIZABETH
Návšteva tržnice a centra mesta. Odchod do NP Queen Elizabeth, zastávka na rovníku. Výhľady na pohorie Rwenzori (UNESCO) na hranici s Kongom. Ubytovanie a obed v Mweya Safari Lodge 5*, odkiaľ je úžasný výhľad na jazero Edward. Popoludní plavba loďou po kanáli Kazinga, ktorý spája jazerá Edward a George. Kanál Kazinga vyniká vysokou koncentráciou hrochov, vodných buvolov, slonov, vodušiek a vodných vtákov. Pri troche šťastia uvidíte aj volavku obrovskú. V podvečer krátke safari v okolí. Queen Ellizabeth je jedným z najkrajších a najbohatších afrických parkov. Večera, nocľah.

6: NP QUEEN ELIZABETH (ISHASHA) - KASESE
Po skorých raňajkách cesta naprieč savanou pozdĺž hranice s Kongom do Ishasha, južnej časti NP Queen Elizabeth, kde s trochou šťastia uvidíte „stromové levy“, ktoré sa naučili liezť do korún stromov, kde môžu nerušene spať. Celodenné safari s obedom formou balíčka. Večera a nocľah v oblasti Ishasha v Savanah Resort 3*.

7: KASESE - NP BWINDI (UNESCO) - TREKK ZA HORSKÝMI GORILAMI
Skorý budíček, raňajky. Odchod na schôdzku s rangermi, kde dostanete informácie o priebehu pešieho výletu za horskými gorilami (1-4 hodiny). Odporúčame pevnú obuv a nepremokavé oblečenie s dlhými nohavicami a rukávmi. Cesta vedie hustým dažďovým lesom. Počas výletu panujú prísne pravidlá. Ku gorilej rodine môže byť pustených maximálne 8 návštevníkov denne a je teda možné delenie do 2 skupín. S gorilami je možné tráviť maximálne 1 hodinu pozorovania. Upozorňujeme, že trekku za gorilami sa môžu zúčastniť len osoby 100% zdravé, pretože ľudské choroby sú na primáty prenosné. Po skončení trekku obed a návrat do hotela v Kasese. Vo zvyšok dňa voľno na relaxáciu po trekku, ktorý môže byť fyzicky náročný. Večera a nocľah v hoteli.

8: KASESE - KIGALI
Odchod do Rwandy. Popoludní prehliadka Kigali, metropoly Rwandy, s návštevou pamätníka genocídy, kde sa detailne zoznámite s históriou krajiny. Večera a ubytovanie v hoteli 4*.

9: KIGALI - NYANZA - HUYE (BUTARE)
Po raňajkách transfer do Nyanza a prehliadka kráľovského paláca. Tu sa zoznámite s tradičným životom kráľovských rwandských rodín. Okrem iného sa dozviete, že krava je v Rwande posvätné zviera, a tiež, že každý kráľ mal okrem iného služobníctva tiež svojho ochutnávača piva, aby sa mu nedostalo na stôl nič zlé. Cesta do Huye (predtým Butare) s národným múzeom Rwandy, ktoré mapuje históriu krajiny, a zoznámi vás s kultúrou pôvodných kmeňov, ktoré tu žili. Nasleduje ubytovanie v hoteli 3*+, večera, nocľah.

10: HUYE (BUTARE) - PRALES NYUNGWE
Transfer do Nyungwe, pôvodného dažďového pralesa, ktorý pokrýva južnú časť krajiny. Prechádzka medzi čajovými plantážami, i v dažďovom pralese. Uvidíte nádherné vodopády a iste sa stretnete s obyvateľmi pralesa – guerézami pláštikovými, či ďalšími primátmi. Prejazd k jazeru Kivu, relaxačná plavba po jazere, ktoré tvorí hranicu medzi Rwandou a Kongom, a je obklopené nádhernou kulisou vulkanického pohoria. Po skončení prechádzky ubytovanie, večera a nocľah.

11: PRALES NYUNGWE - KIGALI - ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Návšteva továrne na spracovanie čaju. Tu sa zoznámite s postupom výroby, budete mať možnosť zakúpiť si výborný voňavý miestny čaj. Po skončení prehliadky odchod späť do Kigali. Cestou zastávka na obed. V Kigali bude ešte čas na posledné nákupy suvenírov. Večer transfer na letisko, odbavenie a odlet do Prahy (Viedne).

12: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámka: ide o zájazd expedičného charakteru, v priebehu ktorého môže dôjsť k zmene trasy, dĺžky pobytu a kategórie ubytovania. Pre cesty do Ugandy a Rwandy je vyžadované platné očkovanie proti žltej zimnici (nutné už pre vydanie víz). Deti do 15 rokov sa nesmú zúčastniť treku za šimpanzmi a za gorilami!

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 10 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Cena zahrnuje:
letenku Praha - Entebbe a Kigalli - Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
všetky transfery automobilom Toyota Landcruiser 4x4
vstupy do národných parkov a navštívených objektov
10 x nocľah podľa programu s plnou penziou
všetky aktivity podľa programu
vstupné povolenie na trekk za šimpanzmi a guerézou pláštikovou
asistenciu českého sprievodcu

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 549,- EUR
vstupné víza do Ugandy 50,- USD (o vízum je nutné požiadať elektronicky vopred)
vstupné víza do Rwandy 30,- USD (zakupuje sa na mieste)
povolenie na trek za horskými gorilami v Ugande 600,- USD
prepitné
cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň

Krajiny

Zobraziť všetky »

 

„Cestovanie je jediná vec, ktorú si kúpiš a spraví ťa bohatším.“ ~ neznámy autor

Facebook Elegance Travel

Zasielanie noviniek

Sme členom združenia

Partneri