Krajinami Južného Kríža

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1114050
Cena od: 7 169 €
Príplatky od: 569 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Safari

Výber termínu

01.11.2021 16 dní 7 169 € +569 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program

1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Johannesburgu.

2: JOHANNESBURG
Prílet do Johannesburgu. Voľný program, možnosť fakultatívnej prehliadky mesta s českým sprievodcom. Nocľah v blízkosti letiska.

3: BOTSWANA: DELTA OKAVANGO
Raňajky. Nasleduje letecký transfer do mesta Maun a odtiaľ letecký transfer (lietadlami Cessna) do delty rieky Okavango. Táto oblasť Botswany patrí k tomu najlepšiemu, čo čierny kontinent ponúka. 16 tisíc km2 mokradí, buše, lagún a ostrovčekov ponúka optimálne podmienky k životu stovkám vtáčích druhov, predátorom, či stádu byvolov a slonov. Počas pobytu zažijete strhujúce safari v terénnych vozidlách, člnoch brázdiacich neprehľadné kanály, v tradičných dlabaných kanoe Mokoro, a tiež sa vydáte na unikátnu pešiu výpravu divočinou. Nocľah v luxusných a komorných rezortoch.

4: DELTA OKAVANGO
Pobyt v Delte Okavango s ranným a popoludňajším safari. Pobyt si tu môžete spríjemniť odpočinkom pri bazéne, pešou výpravou do buše s rangerom, či dokonca rybolovom.

5: NP CHOBE
Raňajky. Letecký transfer do Kasane, odkiaľ sa premiestnite do NP Chobe v Botswane, v ktorom žije najväčšie stádo slonov v Afrike, a ktorý vyniká špičkovými podmienkami pre pozorovanie zveri. Ubytovanie v luxusnom hoteli/lodge 4* v divočine, približne 20 km východne od sútoku riek Chobe a Zambezi. Súčasťou pobytu je plná penzia a kombinované safari v otvorených terénnych vozidlách a lodiach.

6: NP CHOBE
Pobyt v NP Chobe s ranným a popoludňajším safari. Čas medzi jednotlivými safari je možné spestriť si pešou prechádzkou do buše s rangerom, či relaxáciou pri hotelovom bazéne.

7: ZIMBABWE: VICTORIA FALLS
Raňajky. Nasleduje transfer do Victoria Falls. Po príchode do Victoria Falls ubytovanie, voľno. Večer odporúčame tradičnú večeru Boma s kulisou domorodých tanečníkov a bubeníkov (fakultatívne, cca o 19:00 hodine, večera formou „all-you-can-eat“ s výnimkou nápojov). Nocľah vo Victoria Falls.

8: VICTORIA FALLS
Raňajky. Nasleduje pešia prehliadka vodopádov, ktoré čo do mohutnosti nemajú vo svete porovnanie a sú právom považované za jeden z najpozoruhodnejších zázrakov čarujúcej prírody vôbec. Popoludnie je možné využiť na čerpanie niektorej z fakultatívnych aktivít (odporúčame prechádzku s levmi alebo let nad vodopádmi). Neskôr popoludní výpravná plavba po rieke Zambezi (snack a pitie vrátane alkoholu v cene). V zlatej farbe zapadajúceho slnka a s drinkom niečoho tvrdšieho v ruke sa plne oddáme pozorovaniu divokej zveri a hrejivej atmosfére početných delt rieky. Nocľah vo Victoria Falls.

9: NAMÍBIA: WINDHOEK
Raňajky. Let do metropoly Namíbie Windhoek. Transfer do hotela, ubytovanie, voľno, nocľah.

10: WINDHOEK – SOSSUSVLEI
Dopoludňajšia prehliadka hlavného mesta Namíbie, ktorému v tieni moderných výškových budov dominuje pestrý zhon ulice a tradičných trhovísk. Skoro popoludní odchod na juhozápad krajiny do Sossusvlei, ubytovanie v tesnej blízkosti Národného parku, nocľah.

11: SOSSUSVLEI – DEADVLEI
Skoro ráno jazda v terénnom aute pozdĺž koryta rieky Tsauchab. Na jeho konci prekonáte posledné kilometre hlbokého piesku a prídete k jednému z najpozoruhodnejších miest (nielen) Namíbie – a to Sossusvlei - čiže magického zhromaždiska vody. Táto očarujúca biela panva obklopená dlhovekými stromami Camelthorn a impozantnými oranžovými dunami je pravou pastvou pre oči. Tu končí púť voda rieky Tsauchab, ktorá nedokáže vzdorovať pásu nenásytných piesočných dún, a tak nikdy nedosiahne oceánu. Ranné či popoludňajšie svetlo a scenérie Sossusvlei patria medzi fotografmi k zázrakom. Na spiatočnej ceste zastávka pri malom, zato však nádhernom kaňone Sesriem. Nocľah.

12: SOSSUSVLEI – SWAKOPMUND
Raňajky. Prejazd do mesta Swakompund drsnou, neuchopiteľnou a nesmierne rozmanitou krajinou Namíbijskej púšte. Uvidíme záhadné rastliny Welwitchia Mirabilis, pôjdeme po okraji Mesačného údolia (Moon Valley) a navštívime kaňon Kuiseb Canyon, ktorý ako mohutná prírodná prekážka bráni rozpínavým piesočným dunám v ceste ďalej na sever. Po príchode do Swakopmund prehliadka pôvabného prímorského mesta obklopeného nekonečnými vlnami piesočných dún, ktoré Vám rýdzo nemeckým duchom pripomenie dobu koloniálnej rozpínavosti, kedy európske mocnosti súperili o vplyv na Africkom kontinente. Ubytovanie, nocľah.

13: SWAKOPMUND – KAPSKÉ MESTO
Raňajky. Pred odletom do Kapského mesta možnosť návštevy pobrežia mestečka Walvis Bay s kŕdľami plameniakov (podľa časových možností). Transfer na letisko vo Walvis Bay a odlet do Kapského Mesta v Juhoafrickej republike. Po prílete transfer na hotel, ubytovanie, voľný program.

14: KAPSKÉ MESTO – MYS DOBREJ NÁDEJE
Raňajky. Celodenný výlet k Mysu Dobrej nádeje, kde sa stretávajú vody Indického a Atlantického oceánu. Navštívime mestečko Simon's Town preslávené kolóniou tučniakov a v Hout Bay budete mať možnosť vydať sa na výpravnú plavbu loďou k ostrovu tuleňov (vstupy fakultatívne). Nocľah v Kapskom Meste.

15: KAPSKÉ MESTO – STELLENBOSCH
Raňajky. Dopoludnia prehliadka mesta a jazda lanovkou (fakultatívne) na Stolovú horu, s jedinečným výhľadom na Kapské Mesto. Popoludní výlet do mestečka Stellenbosch obklopeného svahmi s vinicami, ktoré produkujú svetovo preslávené vína. Návšteva farmy s ochutnávkou vína. Nocľah v Kapskom Meste.

16: KAPSKÉ MESTO – ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Raňajky. Voľné doobedie môžete stráviť na Victoria & Alfred Waterfront - podmanivej prístavnej promenáde s obchodmi a reštauráciami všetkých štýlov a chutí. Popoludní transfer na letisko a odlet do Prahy (Viedne).

17: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 6 osôb.

Decembrové obdobie nezahŕňa vianočné sviatky.

Zmena programu vyhradená.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha - Johannesburg - Maun - Delta Okavango - Kasane, Victoria Falls - Windhoek, Walvis Bay - Kapské Mesto - Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
transfery letisko - hotel - letisko a všetky ostatné transfery v rámci cesty
1 x noc v Johannesburgu v hoteli 3*
Victoria Falls: 2 x nocľah v hoteli kategórie 4* s raňajkami
prehliadku Viktóriiných vodopádov & plavbu po rieke Zambezi pri západe slnka
NP Chobe: 2 x nocľah v rezorte kategórie 4* s plnou penziou + 4 x safari
delta Okavango: 2 x nocľah v rezorte kategórie 4* s plnou penziou a 4 x safari
4 x nocľah v hoteloch 3* a 4* v Namíbii s raňajkami + 2 x večera
celodenný výlet do Sossusvlei, Deadvlei a Sesriem Canyon
3 x nocľah v Kapskom Meste v hoteli 3* s raňajkami
celodenný výlet na Mys Dobrej nádeje
celodenná prehliadka Kapského Mesta a Stellenbosch s ochutnávkou vína
služby anglicky hovoriaceho sprievodcu v Zimbabwe a v Botswane
služby sprievodcu CK v Namíbii (na spätné potvrdenie) a JAR

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 569,- EUR
fakultatívne výlety a vstupy
vízum do Zimbabwe 30,- USD (vybavuje sa na mieste)
vstupné povolenie do Botswany 30,- USD (vybavuje sa na mieste)
vízum do Namíbie cca 100,- EUR (o vízum je možné požiadať prostredníctvom CK)
vízum do JAR 60,- EUR/osoba (o vízum je možné požiadať prostredníctvom CK)
prepitné
cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň

Krajiny

Zobraziť všetky »

 

„Cestovanie je jediná vec, ktorú si kúpiš a spraví ťa bohatším.“ ~ neznámy autor

Facebook Elegance Travel Instagram Elegance Travel

Zasielanie noviniek

Sme členom združenia

Partneri