Seychely - skutočný raj na zemi

Anse Source D´Argent Anse Lazio, Praslin
Destinácia: Seychely
Kód zájazdu: 1121942
Cena od: 3 418,20 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

16.11.2021 10 dní First Minute 3 418,20 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
10-dňový letecký zájazd.

Perex:
Predstavujete si raj ako tropický prales obklopený tyrkysovými plážami, bielym pieskom, koralovými útesmi, exotickým vtáctvom a s ponukou ovocia od výmyslu sveta? Pridajte k tomu všadeprítomné korytnačky slonie, z ktorých si niektoré pamätajú aj 19. storočie, konštantnú teplotu okolo 30 stupňov a neopísateľne krásnu vôňu plumérií a iných exotických kvetín. Objavte s nami skutočný raj na Zemi - Seychely.

Program:
1. deň:
Odlet z Viedne. 

2. deň:
Prílet do pozemského raja - na súostrovie Seychely. Z Mahé sa presunieme loďou na druhý najväčší ostrov Praslin. Ubytovanie v plážovom hoteli, kde si oddýchneme po ceste.

3. deň:
Spoznávanie tohto tropického raja začneme po raňajkách, výletom do národného parku Vallée de Mai, ktorý je zapísaný do zoznamu UNESCO. Okrem množstva endemickej flóry a fauny tu nájdeme aj typický znak týchto ostrovov, jedinečný kokosový orech Coco de Méer. Je taký vzácny, že bez certifikátu a povolenia je zakázané ho vyvážať zo štátu. Poobede sa pozrieme na proces „výroby“ čiernych sladkovodných perál a nevynecháme ani možnosť nákupov. Návrat na ubytovanie, večera.

4. deň:
Po raňajkách sa vyberieme na 3 malebné ostrovčeky v blízkosti Praslinu – Cousin, Curieuse a St. Pierre. Prvý z nich, Cousin, je známy ako ostrov vtákov. Na Curieuse navštívime múzeum a mangrovníky, no nevynecháme ani návštevu pláže. Pri St. Pierre bude možnosť šnorchlovania v priezračnej vode, ktorá nás príjemne osvieži. Návrat na ubytovanie, večera.

5. deň:
Dnes nás čaká najkrajšia pláž na svete! Vyberieme sa na celodenný výlet na ostrov La Digue. Začneme družstvom L´Union, kde uvidíme proces výroby kokosového oleja, vanilkové plantáže a obrovské suchozemské korytnačky slonie, ktoré sú najbližšími príbuznými korytnačiek z Galapágov. Môžu vážiť až 100 kg a dožívajú sa až 100 rokov, keďže tu nemajú nepriateľov. Po ich kŕmení sa vyberieme na najkrajšiu pláž sveta, Anse Source D´Argent. Čaká nás biely piesok, koralové útesy, žulové skaly a teplá voda Indického oceánu. K tomu si navyše môžeme dopriať kokosovú vodu z čerstvého kokosu, ktorý otvoria priamo pred nami. Naozaj sa budeme cítiť ako v raji. Návrat na ubytovanie, večera.

6. deň:
Po raňajkách sa presunieme späť na hlavný ostrov Mahé. Ubytujeme sa v hoteli na pláži a vychutnáme si dokonalý relax.

7. deň:
Pred nami je celodenný výlet po Mahé. Zavítame do Victorie, hlavného mesta, ktoré nesie známky britskej a francúzskej kolonizácie. Fakultatívne budeme mať možnosť navštíviť aj botanickú záhradu. Presunieme sa na miesto, kde sa vyrába najznámejší a najchutnejší seychelský rum, Takamaka – po ochutnávke možnosť nákupov. Návrat na hotel, večera.

8. deň:
Oddych na pláži, možnosť ďalších fakultatívnych výletov.

9. deň:
Oddych na pláži, možnosť ďalších fakultatívnych výletov.

10. deň:
V skorých ranných hodinách transfer na letisko, odlet do Viedne.


Ubytovanie:
3* / 4* plážové hotely.

Stravovanie:
polpenzia

Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu z Viedne s prestupom. Servisné poplatky. Transfery BA – letisko – BA. Miestne transfery. Presuny medzi ostrovmi loďou. 8x ubytovanie v 3*/4* plážových hoteloch s polpenziou. Výlety a vstupy podľa programu. Služby miestneho sprievodcu a sprievodcu CK. 

Celková cena nezahŕňa:
Stravu a nápoje neuvedené v programe, fakultatívne aktivity, príplatok za jednolôžkovú izbu 1270 EUR a cestovné poistenie.

Doprava:
Letecká z Viedne.

 

„Cestovanie je jediná vec, ktorú si kúpiš a spraví ťa bohatším.“ ~ neznámy autor

Facebook Elegance Travel

Zasielanie noviniek

Sme členom združenia

Partneri