Veľká noc pri Balatone

Destinácia: Maďarsko
Kód zájazdu: 1145034
Cena od: 268,20 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

02.04.2021 4 dni Last Minute 268,20 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Úvod:
4-dňový autokarový zájazd  

Perex:
Oddych na brehu Balatonu spojený s poznávaním okolia: Herend, Tihany, Hévíz, Keszthely, okružná plavba, ochutnávka syrov a vín.


Program:

1. deň:
Odchod zo Slovenska v ranných hodinách. Po príchode do Herendu prehliadka najväčšej porcelánovej manufaktúry na svete. Pozrieme sa tak na výrobu porcelánu ako aj na hotové výrobky. Na konci prehliadky si doprajeme šálku čaju alebo kávy priamo z týchto nádherných a veľmi vzácnych šálok. Pokračujeme k najväčšiemu jazeru v strednej Európe – Balatonu. Ubytovanie vo vyhľadávanom rekreačnom stredisku Balatonfüred, v hoteli ponúkajúcom wellness služby. V poobedňajších hodinách návšteva mliekarne na výrobu syrov spojená s ochutnávkou. Večera.

2. deň:
Po raňajkách sa presunieme do malebného Tihanyu. Čaká nás návšteva výrobne produktov z levandule spojená s ochutnávkou produktov a testovaním kozmetických výrobkov. Poobede nás čaká okružná plavba po Balatone. Návrat do hotela, večera.

3. deň:
Raňajky. Dnes nás čaká prehliadka nádherného zámku Festeticsovcov - Helikonu a centra mestečka Keszthely. Presunieme sa do Hévízu a navštívime najväčšie, biologicky aktívne prírodné termálne jazero na svete, ktorého voda sa každých 72 hodín úplne vymení. Jazero bolo známe už starým Rimanom, prvé spomienky majú vyše 2000 rokov. Vo večerných hodinách ochutnávka vína v Balatonszőlős. Ubytovanie, večera.

4. deň:
Raňajky. Odchod do Stoličného Belehradu, miesta korunovácie 36 kráľov až do roku 1543, kedy mesto obsadili Turci a držali ho až do roku 1688. Korunovácie sa konali v trojloďovej bazilike postavenej v 10. storočí, jednej z najbohatších stavieb svojej doby, ktorú turecké vojská zničili a zrovnali so zemou ako aj iné stavby. Súčasný obraz starého mesta vytvárajú barokové a klasicistické stavby z 18. a 19. storočia. Prehliadka mesta – gotická kaplnka sv. Anny z 15. storočia, Katedrála sv. Štefana, Biskupský palác, hrad Bory. Odchod na Slovensko, príchod vo večerných hodinách.


Poznámka:
Zmena programu vyhradená.


Ubytovanie:
3x v hoteli 3*

Stravovanie:
3x polpenzia


Doprava:
Autokar.

Celková cena zahŕňa:
Dopravu luxusným autokarom, 3x ubytovanie s polpenziou v hoteli 3*, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za 1/1 izbu 98 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR, vstupy, pobytovú taxu, cestovné poistenie.