Potulky Beneluxom

Veterné mlyny v skanzene Zaanse Schans Potulky Beneluxom, poznávací zájazd Pohlad na domy v Beneluxe Cesty v Beneluxe Námestie Benelux Dreváky Nápise Amsterdam-Benelux Most cez rieku-Benelux Domy v Beneluxe Rieka-Benelux
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1229952
Cena od: 477 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

27.08.2022 6 dní First Minute 477 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Úvod:
6-dňový autokarový zájazd

Perex:
Hlavné klenoty Beneluxu – Luxemburg s krásnou polohou nad sútokom dvoch riek s veľkovojvodským palácom, katedrálou a európskym centrom, mesto diamantov a Rubensa Antwerpy, Brusel – metropola Belgicka a „hlavné mesto Európy“ s nádherným námestím Grand Place, historický svojrázny Delft známy výrobou keramiky, Den Haag, skanzen Zaanse Schans s veternými mlynmi, či Amsterdam so známymi grachtami, kráľovským palácom, múzeami, trhoviskami ....

1. deň:
Odchod zo Slovenska vo večerných hodinách (z Bratislavy o 21.00 hod.), tranzit cez Rakúsko a Nemecko.

2. deň:
V dopoludňajších hodinách príchod do Luxemburgu. Prehliadka - veľkovojvodský palác Palais Grand Ducal, jazdecká socha veľkovojvodu Viliama II. na námestí Place Guillaume, katedrála Notre Dame, námestie Place d’Armes, nákupná ulica Grande Rue, Európske centrum na Kirchbergu s výškovou budovou európskeho parlamentu a Európskeho súdneho dvora. Pokračovanie do Bruselu, ubytovanie.

3. deň:
Raňajky, prehliadka Bruselu. Námestie Grote Place (UNESCO), radnica – považovaná  za najkrajšiu verejno-administratívnu budovu Belgicka. Manneken Pis – soška cikajúceho chlapčeka, Pasáž sv. Huberta, svetoznámy kostol Notre Dame de la Chapelle, Kráľovský palác – oficiálna rezidencia kráľovskej rodiny, Katedrála sv. Michala – belgický národný kostol s ukážkou brabantskej gotiky. Odchod do Antwerp - centra diamantov. Pozrieme si obrazy od P.P. Rubensa, či A. van Dycka. Ubytovanie.

4. deň:
Raňajky. Historický Delft so svojráznymi úzkymi uličkami, hrubou dlažbou a pôvabnými štítovými meštiackymi domami, známy výrobou delftskej keramiky, krátka zastávka v Den Haagu (krátka zastávka - Binnenhof, pešia zóna, budova Medzinárodného súdneho dvora), pokračujeme do skanzenu Zaanse Schans (veterné mlyny, výroba drevákov, remeselná výroba, syráreň, zelené drevené domčeky zo 17. a 18. storočia). Ubytovanie.

5. deň:

Raňajky, odchod k hrádzi Afsluitdijk, ktorá rozdeľuje záliv Zuiderzee na dve časti. Z jednej strany hrádze sa nachádza morská slaná voda a z druhej strany je umelo vytvorené sladkovodné jazero. Bola vybudovaná v roku 1933 a spája Severné Holandsko s Frízskom. Pokračujeme do Amsterdamu – fakultatívne plavba loďou po grachtoch, Kráľovský palác, fakultatívne návšteva Ríšskeho múzea, ktoré sústreďuje bohaté zbierky holandského maliarstva, alebo Múzea Vincenta van Gogha, individuálne voľno, nákupy, v neskorších večerných hodinách odchod na Slovensko.


6. deň:
Návrat na Slovensko v poobedňajších hodinách.


Ubytovanie:
3x v hoteli 3*

Stravovanie:
3x raňajky


Doprava:
Autokar


Celková cena zahŕňa:
Dopravu luxusným autokarom, 3x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*, sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za 1/1 izbu 95 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR,vstupy, fakultatívne výlety, miestnu dopravu, pobytovú taxu, cestovné poistenie.

Poznámka:
Zmena programu vyhradená.

Krajiny

Zobraziť všetky »

 

„Cestovanie je jediná vec, ktorú si kúpiš a spraví ťa bohatším.“ ~ neznámy autor

Facebook Elegance Travel Instagram Elegance Travel

Zasielanie noviniek

Sme členom združenia

Partneri