Rajasthan, najpestrejšia India

/uploads/covery_2019/india_rajastan.jpg Najkrajší chrám postavený z lásky Sikh pri Taj Mahale Chittorgarh – fascinujúca najväčšia pevnosť Indie pod ochranou UNESCO Na indický vidiek Gurmánske hody Na brehoch Gangy Palác vetrov, Jaipur Jaisalmer - pieskovcová pevnosť z 12. storočia Jodhpur - odporúča Lonely Planet ako top destináciu sveta Čo všetko sa v tej Indii muselo diať? Zhýralé Khajuraho Luxusný hotel Clarks v Khajuraho Chrámy Khajuraho pod ochranou UNESCO Viera a potkany V potkaňom chráme. Trúfnete si vstúpiť? Toto treba zažiť Na ťavom trhu, Puškar Udaipur - palácový komplex nad Benátkami východu Krásny z diaľky aj z pár centimetrov Farebná India Farby Rajastanu
Destinácia: India
Kód zájazdu: 1238038
Cena od: 3 950 €
Príplatky od: 485 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

01.11.2023 18 dní First Minute 3 950 € +485 € odlet: Viedeň letecká
01.05.2024 18 dní First Minute 4 125 € +485 € odlet: Viedeň letecká
05.07.2024 18 dní First Minute 4 225 € +485 € odlet: Viedeň letecká
01.11.2024 18 dní First Minute 4 125 € +485 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Do najfarebnejšieho štátu Indie za neuveriteľnými zážitkami a pamiatkami UNESCO. Mughalské pevnosti ako vystrihnuté z orientálnych rozprávok. Veľká indická púšť, ťaví trh, chrám dvadsaťtisíc potkanov, romantický Udaipur a úžasná zhýralosť v drevorezbách Khajuraha. Skvelý zájazd pre náročných.

1. deň:
Odlet do Dillí.

2. deň:
Atmosféra DILLÍ Vás dostane. Kvalitná prehliadka starého Dillí – prvé dotyky s hinduizmom. V sikhskom chráme Vám porozprávame o histórii tohto náboženstva, ktoré mnohí pokladajú za agresívne, no dnes z jeho radov pochádza aj indický premiér. Uvidíme aj najväčšiu a najkrajšiu mešitu miliardovej Indie Jama Masjid zo 17. storočia. Korenia od výmyslu sveta, pestrofarebné šatky a neskutočná tlačenica. India Gate – symbol nového Dillí. Prvá indická večera. Máte chuť na kura Tandoori? Alebo Vám viac chutí Palak Paneer? Sprievodca Vás zasvätí do tajov indickej kuchyne. Qutab Minar (UNESCO) – najstaršia moslimská pamiatka Dillí so železným stĺpom, ktorý preslávil Däniken. Najvyšší tehlový minaret na svete a prvý vrchol našej cesty.

3. deň:
Odchod do štátu Rajastan. Máme čas porozprávať si o najväčšom štáte Indie. Príchod do mesta BIKANER s príjemnou atmosférou. Sme na dosah od pakistanských hraníc.

4. deň:
Viete, kto je Karni Mata. Prevtelenie Durgy? Po dnešku to budete už vedieť navždy. Chrám krýs, len tridsať kilometrov od Bikaneru, je totiž absolútny unikát a my ho uvidíme! Dvadsaťtisíc čiernych potkanov uctievaných pútnikmi z celej Indie. Neuveriteľný zážitok. Usmeje sa na nás šťastie a požehná nám biely potkan, ktorých je tu len pár? Ochutnáte z jedla, ktorého sa dotkol potkan? Toto by v Európskej únii neprešlo.

5. deň:
JAISALMER je pod ochranou UNESCO. Zlatý pieskovec, pevnosť z 12. storočia s džinistickými chrámami, nádherné sochy. Sme v srdci púšte Thar (Veľká indická púšť) a toto je skutočný Rajastan. A k Rajastanu patria ťavy.

6. deň:
Púštny deň na ceste zo Zlatého do Slnečného mesta.

7. deň:
JODHPUR: kvalitná prehliadka mesta, ktoré Lonely Planet zaradil medzi výnimočné destinácie našej planéty. Pevnosť Mehrangarh patrí k najväčším v Indii. Zvonica Ghanta Ghar vám zasa pripomenie Londýn.

8. deň:
Pevnosť Kumbhalgarh (UNESCO) sa hrdí tým, že tu nájdeme druhý najväčší múr po Veľkom čínskom múre. Fascinujúci džinistický chrám v Ranakpure.

9. deň:
UDAIPUR – Benátky východu, mesto jazier a história rajputov. Ohromný palácový komplex, ktorý stavali 400 rokov a krásne sa v ňom mieša architektúra mughalov a miestnych radžov.

10. deň:
CHITTORGARH – fascinujúca najväčšia pevnosť Indie (UNESCO). Rozprávanie o nekonečnej histórii Indie. Cítite tú silu stáročí?

11. deň:
PUSKHAR patrí k najvýznamnejším pútnickým mestám Indie. Aj nehinduista pochopí prečo. Je nádherný. V novembri sa tu koná najväčší ťaví trh na svete. A my sme tu!

12. deň:
Naša cesta pokračuje. Čaká nás JAIPUR – hlavné mesto štátu Rajastan.

13. deň:
Jaipur je iný ako všetky ostatné mestá so širokými ulicami a ružovými fasádami domov, ťavy križujú ulice a ženy nosia pestrofarebné sárí. Symbol mesta Palác vetrov, trhy látok a drahokamov. Výlet na krásnu pevnosť Amber, kde sa budeme cítiť ako maharadžovia.

14. deň:
FATEHPUR SIKRI – (UNESCO): nádherné mesto Akbara (najväčší panovník Indie pred britskou nadvládou). Mestu pár rokov po vystavaní došla pitná voda a ostalo perfektne zachované. Uvidíme aj hrobku veštca s tajomným mramorovým oknom vypracovaným z obrovskej mramorovej dosky.

15. deň:
TAJ MAHAL - mohli ste ho vidieť stokrát, no východ slnka si nenecháte ujsť. Nádherný z kilometra aj z 5 cm (polodrahokamy vsádzané do mramoru). Červená pevnosť mughalských panovníkov (UNESCO) a legenda o Shah Jahanovi.

16. deň:
Ráno v Orchhe a blížime sa ku KHAJURAHO.

17. deň:
KHAJURAHO a jeho erotické maľby. Neuveriteľná zhýralosť, kde každý obcuje s každým a zvieracie výjavy nie sú výnimkou. A všetko to chráni UNESCO. V 2. storočí tu stálo 85 chrámov, do dnešných dní sa zachovalo 20. No ich odvážne výjavy vyrazia dych aj ostrieľaným liberálom. Transfer na letisko a odlet domov.

18. deň:
Prílet do Európy.