Irán – do vnútra mocnej Perzie

Destinácia: Irán
Kód zájazdu: 1254249
Cena od: 2 879 €
Príplatky od: 319 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

23.09.2023 12 dní First Minute 2 879 € +319 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program

1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Šírázu.

2: ŠÍRÁZ
Prílet do Šírázu, intelektuálneho srdca Perzie a hlavného mesta Fars. Transfer do hotelu. Popoludní prechádzka po rajskej záhrade. Pôvabné miesto plné zelene je ako stvorené pre odpočinok a rozjímanie, snáď preto e Šíráz príznačne označovaný "Mestom básnikov". Nocľah v Šíraze.

3: ŠÍRÁZ
Prehliadka Šírázu vrátane mešít Vakil a Nasir-ol-Molk, mohutné citadely Karima Khana; Mauzoleí oboch veľkých rodákov, významných perzských básnikov Háfeze a Sádího. Rozkvet mesta sa datuje do 9. a 10. storočia, kedy sa stal hlavným mestom perzskej ríše. Druhýkrát bol hlavným mestom v 18. storočí. Čarovné mesto zahalené do vône ruží a spevu slávikov. Nocľah v Šíráze.

4: PERSEPOLIS – PASARGADAE – NAKŠ-E-ROŠTAM - YAZD
Budete očarení archeologickým areálom v Persepolis, čo je bývalé hlavné mesto Achajmenovskej ríše, odkiaľ vládli známi starovekí perzskí králi Darius a Xerxes. Miesto Vás prekvapí vzhľadom k dobe vzniku veľkou vyspelosťou. Návšteva Pasargadae, hrobky zakladateľa Perzskej ríše Kyra Veľkého. Obe uvedené miesta sú zapísané na zozname pamiatok UNESCO. V Nakš-e-Rostam budete môcť obdivovať vytesané hrobky perzských kráľov Dareia I., Dareia II., Xerxes a Artaxerxes s krásnymi kamennými skalnými reliéfmi z éry Sásánovcov. Návrat do Shiraz, nocľah.

5: YAZD - ZEINOLDIN - CARAVANSERAI - YAZD
Prejazd do Zein - o - Din Caravanseral, ktorého výstavba sa datuje do 16. storočia a je situovaný na starovekej Hodvábnej cesty. Je jedným z 999 pútnických hostincov, ktoré boli postavené za vlády Shaha Abbase a ktoré poskytovali zázemie pre obchodníkov. Neskorý obed. Prehliadka Yazdu - historického mesta známeho ako stredisko pôvodnej perzskej viery zoroatrizmu, prastarého iránskeho náboženstva. V Yazde žije viac ako 12.000 aktívnych uctievačov boha Ahura a jeho večného ohňa. Yazd je aj na zozname pamiatok UNESCO. Nocľah v Yazde.

6: ZEIN-O-DIN CARAVANSERAI - YAZD
Prejazd do Zein-o-Din Caravanserai, ktorého výstavba sa datuje do 16. storočia a je situovaný na starovekej Hodvábnej ceste. Je jedným z 999 pútnických hostincov, ktoré boli postavené za vlády Shaha Abbasa a ktoré poskytovali zázemie pre obchodníkov. Neskorý obed v tejto unikátnej stavbe. Prehliadka Yazd - historického mesta známeho ako stredisko pôvodnej perzskej viery zoroastrizmu, prastarého iránskeho náboženstva. V Yazd žije viac ako 12.000 aktívnych uctievačov boha Ahura a jeho večného ohňa. Yazd je tiež na zozname pamiatok UNESCO. Nocľah v Yazd.

7: ISFAHÁN
Celodenná prehliadka najkrajšieho iránskeho mesta a jedného z najkrajších miest našej planéty, ktoré sa dostalo na vrchol slávy a moci v dobe kráľa Safavidskej ríše Šáha Abbása ako sídlo safavidských kráľov. Návšteva slávneho námestia Maidan-e-Nakš-i-Jahan, ktoré je považované za skvost civilnej islamskej architektúry. Mešita šejka Lotfolláha s úžasnou architektúrou a mimoriadnymi mozaikami, palác Ali-Qapu. Prehliadka historických mostov Shahrestan, Sio-sa Pol, Khadžú cez rieku Zayandeh. Nocľah v Isfahán.

8: ISFAHÁN
Pokračovanie v prehliadke Isfahán: arménska katedrála Vank z doby Safavidov, Kajsíria, najmalebnejšie miesto Isfahán s množstvom pôvodných mozaík, Chehel-Sotun - palác štyridsiatich stĺpov, kráľovské záhrady, minarety Jonban tzv. "kývajúce sa minarety", ktorých konštrukcia umožňuje jemné rozkývanie. Tiež Isfahán nájdete na zozname pamiatok UNESCO. Pre mesto sú typické široké ulice plné zelene, stovky prekrásnych mešít zdobených farebnými kachľami a rozsiahle trhy. Isfahán je mestom s najväčšou koncentráciou nádherných islamských stavieb v Iráne.

9: KASHAN
Prejazd do Kashan, centra perzskej civilizácie. V Kashan navštívite historickú záhradu Bagh Fin a typický starý perzský dom Borodžerdí s vnútornou výzdobou zo zrkadiel a štuku. Pozriete si komplex Agha Bozorg s madrasou, mešitou a svätýň šiitského svätca Immamzadeho Ebrahíma. Nocľah v Kashan.

10: QOM - TEHERÁN
Odchod do Svätého mesta Qom, jedného z najposvätnejších iránskych miest. Prehliadka Qom, ktorého skvostom je svätyňa Hazrat-e-Masumeh. Prejazd do Teheránu so zastávkou pri hrobke Imama Chomejního na kraji Teheránu. Ubytovanie v hoteli, nocľah v Teheráne.

11: TEHERÁN
Teherán, hlavné mesto Iránu. Pri prehliadke Teheránu navštívite Národné archeologické múzeum, v ktorom uvidíte zbierku archeologických pokladov zo všetkých iránskych nálezísk. Šáhove paláce, impozantnú vežu Slobody nazývanú Azadi Tower, mestské opevnenie a bazár. Nocľah v Teheráne.

12: QAZVIN
Celodenný výlet do mesta Qazvin, ktoré sa radí medzi zástupcu bývalých hlavných miest perzskej ríše. V historickom centre si užijete nákupy na miestnom bazáre vrátane rituálu zjednávanie cien. Zastávka pri svätyni šiitského imáma Hossejna s dych berúcou výzdobou interiéru, celé steny sú vyzdobené farebnými sklíčkami a zrkadlami. Zaujímavosťou je aj ruský kostol, ktorý bol spoločne s ďalšími budovami postavený Rusmi na prelome 19. a 20. storočia. Ešte posledná čaša kávy alebo čaju a je čas na návrat do Teheránu.

13: TEHERÁN – PRAHA (VIEDEŇ)
Transfer z hotela na letisko v Teheráne. Odlet z Teheránu, prílet do Prahy (Viedne).

Poznámka:
v cestovnom pase nesmie byť pečiatka z izraelských hraničných prechodov. Ženám sa odporúča nosiť šatku a nepriliehavý odev. Klienti musia mať biometrické cestovné pasy!

Poznámka:
minimálny počet účastníkov zájazdu - 12 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.
* cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa poistenie storno poplatkov do 1.600,- EUR/osoba. V prípade záujmu je možné doplatiť si STORNO PLUS – 4,9% z celkovej ceny zájazdu. *cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) miestny prelet a letiskové poplatky 11 x nocľah s raňajkami v hoteloch 3*a 4* 1 x obed všetky transfery počas okruhu všetky prehliadky a vstupy podľa programu služby česky hovoriaceho sprievodcu zaistenie vstupného kódu pre vybavenie víza obed v Caravanseray

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 319,- EUR vízum do Iránu (75,- EUR, splatné po prílete – potrebné vybavenie vstupného kódu) fakultatívne výlety a vstupy prepitné a bakšišné cestovné poistenie ECP PLUS 7,- EUR/osoba/deň *

 

„Cestovanie je jediná vec, ktorú si kúpiš a spraví ťa bohatším.“ ~ neznámy autor

Facebook Elegance Travel Instagram Elegance Travel

Zasielanie noviniek

Sme členom združenia

Partneri