Venezuela - stratený svet 15 dní

Destinácia: Venezuela
Kód zájazdu: 479569
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Turistika

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Čítali ste román Stratený svet, alebo videli niektorý z filmov ním inšpirovaných? Videli ste dokumentárne filmy Pavla Barabáša o stolových horách Guayanskej vysočiny vo Venezuele? Výstup na 2810 m vysokú stolovú horu, kde sa v čase vrátite do prehistórie našej planéty, bude pre Vás zážitkom na celý život.

1. deň:
Prílet do CARACASU, rušného ekonomického centra krajiny ležiaceho v údolí s klímou večnej jari.

2. deň:
Centrum mesta – Plaza Bolívar, Plaza Caracas, rodný dom Simona Bolívara, sídlo Huga Cháveza, policajti tajní aj uniformovaní. Lanovka na Pico El Ávila s fantastickým výhľadom na Caracas aj Karibik. Malebné slumy, nalepené na strmých kopcoch, luxusné štvrte, chaos, špina aj ligotavá nádhera. Plná nádrž benzínu za cenu fľaše minerálky – venezuelský ropný socializmus 21. storočia. Nočný autobusový presun k vodopádu Kama Merú.

3. deň:
Prekročíme Orinoko a cez zlatokopecké mestečká a dediny ukryté v džungli mierime rovno k rovníku na náhornú planinu GRAN SABANA. Prenajatými terénnymi autami cez Guayanskú vysočinu, vodopády Kama-Merú, Quebrada Pacheco, Cortina de Yuruaní. Dediny indiánov kmeňa Pemón. Máte chuť na pikantnú mravčiu omáčku cumache? Noc v indiánskej dedine.

4. deň:
Pešia 12-14 kilometrov dlhá túra cez savanu. Ideme po dobrom chodníku hore-dole, prejdeme cez pár potokov a riečok a hlavne máme výhľady ako z Jurského parku. Hlavne Kukenán s 610 m vysokým vodopádom (objavuje sa len po daždi) je úchvatný. Táboríme pri rieke Ték alebo Kukenán. Buď dnes alebo ďalší deň prebrodíme 2 rieky. Všetky finty Vám prezradia sprievodcovia.

5. deň:
Pokračujeme 10 km od rieky Kukenán hore kopcom cez savanu až do základného tábora pod strateným svetom 2. najvyššej tepui – RORAIMY. Mäsožravé rosičky, bromélie a najväčšie bublinatky na svete. Pri base campe osviežujúce kúpanie a takmer isto popoludňajší dážď. Preto ráno musíme vyraziť skoro.

6. deň:
Cez nádhernú horskú džungľu k úpätiu hory a potom rampou v 400 metrov vysokej kolmej stene. Nemusíte sa báť, je široká a bezpečná. Zvládnete to bez problémov. Po 3-4 hodinách vrcholová plošina. Úchvatné výhľady, skalné labyrinty, močiare plné mäsožravých rastlín. Nakukneme do najdlhšej kvarcitovej jaskyne sveta objavenej slovenskými a českými jaskyniarmi?

7. deň:
Celodenná 20 km túra krížom cez Roraimu až na miesto, kde sa stretávajú tri krajiny: Venezuela, Brazília a Guayana. Slnko a hmla, skalné labyrinty, močiare kryštály rastúce zo zeme, kúpanie v priepasti, na ktoré nezabudnete. Opäť unikátne rastliny a živočíchy, ktoré neuvidíte nikde iba na Roraime. Všetkým garantujeme jedinečný zážitok! Táto túra je náročná, v prípade nepriaznivého počasia alebo nedostatku síl spravíme namiesto nej menší okruh na Vallecito de Cristales, los jacuzzi a El Mirador na Ventana del Kukenán.

8. deň:
Zostup z Roraimy, noc v tábore pri rieke Ték.

9. deň:
Ráno vyrážame od rieky Ték do Paraitepui. Na obed návrat do Paraitepui. Za 6 dní prejdeme 90 kilometrov. V dedine kontrola batožiny a na džípoch presun do Santa Eleny. Cestou zastávka na kúpanie v jaspisovej rieke Quebrada Jaspe. Santa Elena de Uarién – zlatokopecké mestečko na brazílskej hranici. Večer do Brazílie na ozajstné churrasco a caipirinhu.

10. deň:
Na džípoch a člnoch s indiánmi k nádhernému, 108 m vysokému vodopádu Salto Aponwao (Chinak Merú). Čo vás napadne pri pohľade na tento vodopád? Večer presun nočným autobusom do Ciudad Guayana.

11. deň:
Ráno presun autobusom do Tucupity (4h), mesta z ktorého vyrážame na člnoch do Orinockej delty. Plavba po ramenách Caňo Pedernales a Caňo Mánamo. Pasienky okolo brehov postupne nahrádza džungľa, kolonistov ozajstní pôvodní indiáni delty z kmeňa Warao. Palafitos - domčeky na koloch, ktoré dali Venezuele meno. Noc v kempe pri vode, za chrbtom džungľa. Budeme počuť vrešťany?

12. deň:
Celodenná exkurzia na člnoch po ramenách a kanáloch Orinockej delty. Preliezačka v mangrovoch, lužné lesy, indiánske dediny postavené na vode. Waraos sú nesmierne milí a zruční, takže ich výrobkom určite neodoláme. Opice, papagáje, tukany. Ďalšia noc v divočine v kempe.

13. deň:
Ráno balíme a presúvame sa na člnoch späť do Tucupity. Prezrieme si mesto, vyskúšame miestnu kuchyňu a nočným autobusom smerujeme do Caracasu.

14. deň:
Ráno príjazd do Caracasu. Podvečer odlet do Európy.

15. deň:
Prílet domov.

Cena zahŕňa:
  • medzinárodnú letenku
  • slovenského sprievodcu
  • dopravu autobusmi, terénnymi autami
  • ubytovanie v jednoduchších hoteloch a posadách (penziónoch), (4 noci počas treku sa spí vo vlastných stanoch)
  • indiánskeho sprievodcu na Roraimu
  • najlepšie poistenie proti insolventnosti
  • asistenčné služby CK

Cena nezahŕňa:

 

letiskové poplatky, stravu, vreckové, poistenie, nosičo

 

„Cestovanie je jediná vec, ktorú si kúpiš a spraví ťa bohatším.“ ~ neznámy autor

Facebook Elegance Travel

Zasielanie noviniek

Počasie

Caracas
zajtra:   29 °C
Orinoko
zajtra:   32 °C
Canaima
dnes:   30 °C

Sme členom združenia

Partneri