Hong Kong, Macao 2018

Destinácia: Čína
Kód zájazdu: 629182
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Megamestá preplnené mrakodrapmi, vibrujúce nevídanou energiou. Úchvatný nočný Hong Kong z vyhliadky Victoria Peak či prechádzky po Avenue of Stars. Koloniálne Macao cez deň a mesto kasín v noci. A samozrejme, špeciality jednej z najlepších čínskych kuchýň.


Popis zájazdu:
Najzaujímavejšie a najveľkolepejšie mestá Číny nového tisícročia. Betónová džungľa plná mrakodrapov, neónov, akčných hrdinov ako Bruce Lee a Jackie Chan a Číňanov, ktorí sa necítia byť Číňanmi . Mesto s najhustejším osídlením na svete – Macao, s prívlastkom Las Vegas Východu. Azda najeurópskejšie mesto súčasnej Číny. Poznanie až na doraz, s garanciou kvalitného slovenského sprievodcu, ktorý dokonale pozná miestne prostredie a zvyklosti. Ubytovanie vo 4-hviezdičkových hoteloch v základnej cene zájazdu.

 

Program zájazdu:

 
1. – 5. deň:

Odlet z Viedne s príletom do bývalej britskej kolónie, do HONG KONGU. Mesto s najhustejším osídlením na svete. Pozorovanie davov bleskovo sa presúvajúcich z bodu A do bodu B, je zážitkom samým o sebe. Život pulzujúci v „tepnách“ ulíc. Neopísateľné! Skĺbenie britskej koloniálnej a čínskej kultúry s romantickým pohľadom na džunky v prístave v popredí. Nádherná vyhliadka z VICTORIA PEAK – Peak Tower Sky terrace, ktorá sa hrdo týči nad mestom. Tu sa môžeme zhlboka nadýchnuť a „inhalovať“ atmosféru modernej doby. Skutočne nezabudnuteľné pohľady na toto megamesto trblietajúce sa vo svetle večerných lámp. Prechádzky po Kowloone či návšteva starých čínskych chrámov. Máte radi nákupy? V Číne si ich užijete dosýta! Avenue of Stars, alebo Chodník slávy, kde sa odfotíme aj s Brucom Lee. Plavba naspäť do Hong Kongu. Využijete možnosť výletu do kláštora Po Lin na ostrove Lantau s jeho gigantickou sochou Budhu? Odporúčame!


6. – 8. deň:

Presun rýchloloďou do Macao je dobrodružstvom s vetrom vo vlasoch. Nádherná bývalá portugalská kolónia na území Číny, známa aj ako „Las Vegas Východu“ si nás získa hneď od začiatku. Macau bolo prvou a zároveň aj poslednou európskou kolóniou v Číne. Portugalskí obchodníci sa na tomto území usadili dokonca už v  šestnástom storočí. Podarilo sa im zanechať nezmazateľnú stopu. Prehliadka mesta a ubytovanie v Macao s možnosťou návštevy kasín. Nočné Macao v doprovode našich sprievodcov, ktorí toto mesto poznajú ako vlastnú dlaň, má nezameniteľný šmrnc a šarm. Odlet do Viedne.

 

CENA ZAHŔŇA:
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK a miestnych sprievodcov, prehliadka všetkých navštívených miest, ubytovanie v kvalitných 4-hviezdičkových hoteloch s raňajkami, ak v programe nie je uvedené inak, všetku prenajatú dopravu, ako aj MHD, trajekty, dopravu loďou, autobusom, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA:
Víza, fakultatívne výlety, stravu, vstupy do pamiatok, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.

PRÍPLATKY:
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 280 €

Trasa zájazdu:

Hong-Kong – Macao


DÔLEŽITÉ VEDIEŤ:
V prípade záujmu budú zájazdy aj v iných termínoch.