Bhután

Destinácia: Bhútan
Kód zájazdu: 630110
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Program zájazdu

1.-3.deň:
Odlet z Viedne a prílet do Bhutánu. Nádherný výhľady na Mt Everest, Kanchenjunga či Lhotse a pristátie na streche sveta na letisku v PARO. Popoludní prehliadka údolia Paro, známe pre svoje prírodné krásy, historické pamiatky, rýdzo bhutánskych dedinských komunít. Národné múzeum, Rinpung Dzong. Večerné jazdy od Paro do Thimphu je tesne pod hodinu. Na ceste zastaví na pohľad Tamchoe kláštor a chuzom sútok Paro a Thimphu River. Prenocovanie v hoteli. THIMPU. Budha Point, ktorá poskytuje nádherný 360-stupňový stiesnených výhľad na celé Thimphu a priľahlých oblastí. Naším ďalším cieľom je Pamätník Chorten tretieho kráľa Bhutánu Jigme Dorji Wangchuk, navštíviť 12. storočia Changangkha Temple, Takin Zoo a hľadisko pri Sangaygang. TASCHICHHO DZONG, hradná pevnosť zo 17. storočia, v ktorej dnes sídli kanceláriách kráľa a ministerstiev.

4.-5.deň: 
Po raňajkách nás čaká presun cez neustále sa meniaci sa kaleidoskop vegetácií, vodopádov, kvetín, hôr a lúk. Priesmyk DOCHULA, v ktorom je za jasného dňa vidieť zasnežené vrcholky Himalájí. 108 budhistických stúp, ktoré sú nádherne postavené okolo pahorku. Subtropické údolie PUNAKHA, ktoré slúžilo ako starobylé hlavné mesto, pričom má stále hlavné poklady v podobe budhistických relikvií. Noc v Punakha. Peší výlet do chrámu KHAMSUMYULEY, s veľkolepým výhľadom na hory. Kláštor SANGCHEN LHENDRUP. Obed a smerujeme cez nádherné ryžové polia až do chrámu plodnosti – CHIMI LHAKHANG s krásnymi maľbami, ktoré nám jasne prezradia, prečo je tento chrám Božského blázna z 15. storočia spájaný s plodnosťou. Nocľah v Punakha.

6.-8.deň:
Raňajky a doobedný presun až k chrámu KYICHU zo 7. storočia. Práve tu si môžete vyskúšať tradičný šport lukostreľbu a večeru si vychutnáme u miestnej rodiny. Pešia túra k ikonickému chrámu TAKTSANG LAHANG DZONG (Tigrí brloh), ktorý je preslávený v celom budhistickom svete a patrí k najobľúbenejším pútnickým miestam. Práve tu veľa budhistických svätých pri meditovaní odhalilo skrytý poklad učenia. Pevnosť známa ako “hrad Víťazného Drugpy”, je symbolom víťazstva Bhutánu nad Tibetskou inváziou v 17. a 18. storočí. Následne sa nám počas cesty naskytne nádherný výhľad na svätú horu JUMOLHARI. Za tie roky, veľa budhistických svätých meditoval a okolo chrámu a objavil rad skrytých pokladov učenia. Navštíviť ruiny DRUGYEL Dzong ceste. Pevnosť známy ako “hrad Víťazné Drugpy”, je symbolom víťazstva Bhutan nad inváziou tibetskej v 17. a 18. storočí. Môžeme tiež získať výhľad na posvätnú horu, Jumolhari, pozdĺž cesty. Večerná prechádzka okolo mesta za nákupmi a kultúrne show v hoteli. Po raňajkách jazdy na Paro medzinárodného letiska a odletieť.  

Cena zahŕňa
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK a miestnych sprievodcov, prenajatú dopravu, let na trase Dílií - Paro Dílií, ubytovanie v kvalitných 3* hoteloch, plná penzia počas pobytu v Bhutáne, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.

Cena nezahŕňa
Víza, povinné príplatky, bakšišné, poistenie liečebných nákladov.

Príplatky
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 280 €

 

„Cestovanie je jediná vec, ktorú si kúpiš a spraví ťa bohatším.“ ~ neznámy autor

Facebook Elegance Travel

Zasielanie noviniek

Počasie

Paro
včera:   14 °C

Sme členom združenia

Partneri