Okruh Venezuelou

Destinácia: Venezuela
Kód zájazdu: 777106
Cena od: 2 999 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

08.03.2019 12 dní 3 219 € +0 € odlet: Viedeň, Praha letecká
21.10.2019 13 dní 2 999 € +0 € odlet: Viedeň, Praha letecká

Popis zájazdu

Program zájazdu:

1. deň PRAHA (VIEDEŇ)- PORLAMAR
Odlet z Prahy, prílet do Porlamaru. Transfer z letiska do hotela, ubytovanie. Nocľah.

2. deň PORLAMAR - CARACAS - LOS ROQUES
Raňajky. Transfer na pevninu do Caracasu. Odlet z Caracasu na súostroví Los Roques. Súostrovie Los Roques (55 malých koralových ostrovčekov s krásnymi plážami s bielym pieskom a krištáľovo čistou vodou) leží v karibskej oblasti asi 170 km severne od Caracasu a bolo v roku 1972 vyhlásené morským národným parkom, ktorý je najväčším v Karibiku. Po prílete transfer do hotela, ubytovanie. Následne popoludňajšia plavba katamaránom vrátane obeda. Šnorchlovanie, návrat do hotela, večera. Nocľah

3. deň LOS ROQUES
Raňajky. Dopoludnia plavba katamaránom po súostroví Los Roques. Obed na katamaráne.Koralové útesy a tisíce farebných tropických rýb ponúka ideálne podmienky pre šnorchlovanie a potápanie. Večera. Nocľah.

4. deň LOS ROQUES - MATURÍN - ORINOKO
Raňajky. Transfer z hotela na letisko, odlet z Los Roques do Maturin. Transfer z letiska do prístavu Boca de Uracoa k rieke Rio Morichal Largo, nalodenie a plavba loďou do miesta ubytovania. Obed. Následne výlet loďou, počas ktorej uvidíte mimo úžasnej tropickej prírody príbytky indiánov kmeňa Warao ktorí si stavajú drevené príbytky na koloch. Večera. Nocľah na brehu rieky Rio Morichal Largo.

5. deň ORINOKO
Raňajky. Plavba loďou vrátane chytania dravých rýb - piraní. Počas tejto plavby budete môcť pozorovať okolitú džungľu, rozmanitú flóru a faunu. Obed. V oblasti delty Orinoka sa stretnete s neuveriteľným množstvom botanických a zoologických exemplárov. Popoludní ďalšia plavba loďou v delte Orinoka. Večera. Nocľah.

6. deň ORINOKO - PUERTO ORDAZ - CANAIMA
Raňajky. Plavba loďou do prístavu Boca de Uracoa, transfer na letisko, cestou prejazd cez rieku Orinoko po novom moste, odlet z Puerto Ordaz do Canaima. Ubytovanie, obed. Výlet k perejám Yuri-najprv pôjdete džípom, potom loďou po rieke Carrao a nasledovať bude prechádzka džungľou. Možnosť kúpania v perejách Yuri. Večera. Nocľah.

7. deň CANAIMA - SALTO ANGEL
Raňajky. Odjazd džípmi do prístavu Ucaima, loďou po rieke Carrao k perejám Mayupa a ďalej loďou po rieke Churún. Prechádzka džungľou k najvyššiemu vodopádu sveta Salto Angel (979 metrov). Obed. Možnosť kúpania v rieke. Večera. Nocľah.

8. deň CANAIMA - PUERTO ORDAZ - CARACAS
Raňajky. Plavba loďou po lagúne Canaima, ktorá je obklopená šiestimi ohromnými vodopádmi. Stolové hory (tepuis) tvoria doslova,, ostrovy '' ohraničené kolmými stenami. Len na niekoľko málo z nich je možné vystúpiť a na väčšinu dosiaľ nevstúpila ľudská noha. Prechádzka džungľou k vodopádom Sapo. Odlet z Canaima do Puerto Ordaz, odlet z Puerto Ordaz do Caracasu, ubytovanie.

9. deň CARACAS
Raňajky. Poldenná prehliadka venezuelského hlavného mesta. Prezriete si katedrálu, Bolivarovo námestie, rodný dom Simona Bolivara, radnicu, parky, univerzitu. Popoludní transfer na letisko, odlet na ostrov Isla Margarita, ubytovanie, relaxácia.

10. deň PORLAMAR
Oddych na ostrove Isla Margarita, ubytovanie, relaxácia

11. deň PORLAMAR - PRAHA (VIEDEŇ)
Odlet z Porlamaru do Prahy.

12.deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA
leteckú prepravu Praha – Porlamar – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) vnútroštátnu leteckú prepravu po Venezuele 10 x nocľah v hoteloch 3* s polpenziou všetky autobusové transfery počas okruhu česky hovoriaceho sprievodcu (min. 14 osôb) služby miestnych sprievodcov po trase všetky prehliadky a vstupy podľa itinerára

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA
letiskové taxy 319,- EUR odletovú taxu pri odlete z Venezuely 35,- USD letiskové taxy za vnútroštátne lety po Venezuele spolu 50,- USD vstupné do národných parkov 60,- USD fakultatívne výlety a vstupy mimo uvedeného programu cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

Poznámky: tento zájazd si môžete predĺžiť o pobyt pri mori. Na vnútroštátne lety maximálna váha batožiny 10 kg/osoba.

 

„Cestovanie je jediná vec, ktorú si kúpiš a spraví ťa bohatším.“ ~ neznámy autor

Facebook Elegance Travel

Zasielanie noviniek

Počasie

Caracas
dnes:   31 °C
Los Roques
dnes:   31 °C
Orinoko
dnes:   32 °C
Canaima
včera:   32 °C

Sme členom združenia

Partneri