Kapské mesto - Najkrajší ohňostroj v Afrike - Silvester

Destinácia: Juhoafrická republika
Kód zájazdu: 903401
Cena od: 1 838,16 €
Príplatky od: 590 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Pobytovo-poznávacie
Gastro
Silvestrovský zájazd

Výber termínu

29.12.2018 12 dní First Minute 1 838,16 € +590 € odlet: Bratislava letecká

Popis zájazdu

Popis:

Vitajte v krásnej Južnej Afrike! Južnú Afriku mnohí označujú za najkrajší „koniec sveta“. A oprávnene! Zmes „európskeho“ komfortu veľkomiest s etnickou rôznorodosťou a prapôvodom čierneho kontinentu dáva spolu s jedinečným bohatstvom fauny a flóry záruku, že naše oslavy silvestra budú nezabudnuteľné!


Úvod:

12-dňový letecký zájazd


Program:


1.- 2. deň:

Spoločný transfer na letisko do Viedne a následný odlet do Kapského mesta. Po prílete sa presunieme do krásneho 4* golf & spa rezortu na Atlantickom pobreží. V hoteli Lodge at Atlantic Beach si vychutnáme nádherný výhľad na Stolovú horu ale aj vánok Atlantiku, skvelý golf či príjemné SPA.


3. deň:

Vynikajúce raňajky a následné zoznámenie sa s Kapským mestom. Prvou zastávkou bude ikonická Stolová hora. S výškou 1086m.n.m nám ponúkne nádherný výhľad na celé mesto a 10 kilometrov širokú zátoku Table Bay. Pokračovať budeme prehliadkou mesta, budova parlamentu, radnica, zámok a známa štvrť "Bo Kaap", tiež známeho ako malajská štvrť. Architektúra v tejto oblasti je typická pre Kapské mesto ako pred 200 rokmi. Následný návrat na ubytovanie kde nás čaká silvestrovský program a pozorovanie toho najkrajšieho ohňostroja v celej Afrike.


4. deň:

„Vínna cesta“ oblasťami Paarl, Stellenbosch a Franschhoek. Ochutnávky vín v dvoch vinárskych usadlostiach. Mestečku Paarl dominuje obrovská žulová kupola, ktorá dala mestu jeho meno. Hlavná ulica je lemovaná dubmi a historickými budovami. Franschhoek je známy ako hlavné mesto jedla a vína. Pracujú tu mnohí z najlepších šéfkuchárov v Južnej Afrike a miestne reštaurácie sa často objavujú v rebríčku “Top 100”. Navyše Franschhoek je naozaj úžasne zasadený pod týčiacimi sa horami Franschhoek a Drakenstein. Stellenbosch, druhé najstaršie mesto v Južnej Afrike, preslávilo víno (nachádza sa tu až 300 vínnych  usadlostí), historické budovy s množstvom krásnych príkladov pôvodnej holandskej architektúry, dubmi lemované ulice a univerzita.


5. deň:

Celodenný výlet k Mysu Dobrej nádeje. Magické miesto, kde sa stretávajú vody Indického a Atlantického oceánu. Celá oblasť je chránenou prírodnou rezerváciou – žije tu až 220 rozličných druhov zvierat. Jazda pozdĺž atlantického pobrežia do nádhernej zátoky Hout Bay so živým rybárskym prístavom a trhom. Možnosť plavby loďou k ostrovu s tuleňmi. Panoramatická cesta „Chapman’s Peak“. Mestečko Simon’s Town so slávnou kolóniou tučniakov. Návrat do hotela.


6. deň:

Dnes nahliadneme do života domácich mimo centra mesta. Pohostinnosť domácich v týchto častiach nás určite prekvapí. Nahliadneme na ich tradičné trhy a zoznámime sa s miestnym liečiteľom. V Distrikte 6 navštívime najstaršiu mešitu v meste. Pokračovať budeme vyhliadkovou plavbou na Robben Island (UNESCO), kde navštívime prístav Murray Bay či známe múzeum,resp. bývalú väznicu v ktorej bol väznený aj Nelson Mandela. Následný návrat do hotela.


7. deň:

Výlet za veľrybami je neodmysliteľnou súčasťou programu počas návštevy Kapského mesta. Ani my si túto možnosť nenecháme ujsť a dnešok venujeme práve pozorovaniu týchto jedinečných tvorov. Čaká nás scénická cesta po pobreží až do krásneho mestečka Hermanus, odkiaľ absolvujeme niekoľko hodinovú plavbu. Následný návrat do hotela. Cestou sa však ešte zastavíme miestnej farme, kde ochutnáme vynikajúce džemy, lahodné pečivo a skvelý čaj.


8. deň:

8. – 10. deň Tieto dni budú venované oddychu a fakultatívnym aktivitám. Golf, wellness, safari či potápanie so žralokmi. Pokiaľ ste o niečom takom vždy snívali, teraz budete mať čas vyskúšať si to. Pokiaľ milujete prechádzky, pláž Melkbosstrand ponúka nádherné výhľady a množstvo skvelých reštaurácií či barov.


9. deň:

11. - 12. deň Po raňajkách sa posledný raz pokocháme pohľadom na Stolovú horu a s Kapským mestom sa rozlúčime. Čaká nás odlet do Viedne a transfer do Bratislavy.


Ubytovanie:

4* hotel.


Stravovanie:

Raňajky.


Doprava:

Letecká.


Max. veľkosť skupiny:

15 osôb.


Cena zahŕňa:

Leteckú dopravu, transfer BA – letisko  Schwechat – BA, privátny transfer letisko – hotel – letisko, 9x ubytovanie s raňajkami v 4* Golf and Spa rezorte The Lodge at Atlantic Beach, súkromnú dopravu počas výletov, lanovku na Stolovú horu, výlet za pozorovaním veľrýb, celodenný výlet „vínna cesta“, lístok na Robben Island, vstupy uvedené v programe, sprievodcu CK.

Cena nezahŕňa:

Fakultatívne výlety. Príplatok za jednolôžkovú izbu 550 EUR a cestovné poistenie.


Povinné doplatky:

Servisné poplatky 590 EUR


Ostatné doplatky:

Fakultatívny výlet potápanie so žralokmi: 160EUR/os, fakultatívny výlet safari v NP Karoo: 170EUR/os.