Deluxe Egypt, krajina faraónov a pyramíd

DELUXE Egypt, krajina faraónov a pyramíd
Destinácia: Egypt
Kód zájazdu: 1289476
Cena od: 1 499 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

20.09.2024 8 dní First Minute 1 499 € +0 € odlet: Bratislava letecká
20.09.2024 8 dní First Minute 1 499 € +0 € odlet: Budapešť letecká

Popis zájazdu

1.deň
Odlet z Bratislavy priamym letom s Air Cairo 
Bratislava - Hurghada - 22:05 - 00:10
Po prílete do Hurghady transfer do hotela, ubytovanie, voľný program.


2.deň
Voľný program v Hurghade. Informačná schôdzka s našou delegátkou. 


3.deň
Voľný program v Hurghade.


4.deň
V skorých ranných hodinách odchod z Hurghady na výlet Dendera & Abydos so sprievodcom. Príchod do Dendery okolo 10:00. Počas dňa navštívite tie najzaujímavejšie miesta: Najlepšie zachovaný chrámu v celom Egypte, venovaného bohyni Hathor. Náboženský komplex v Dendere leží na 26° severnej šírky. Bol tu počiatočný bod starodávnej cesty k Červenému moru. Neskôr boli o niekoľko kilometrov južnejšie postavené Téby. Na úsvite egyptskej civilizácie počas noci letného slnovratu sa na mieste starostlivo vybranom kvôli postaveniu hviezd konal obrad Put-Sar. Faraón spoločne s najvyšším kňazom Školy mystérií Hórovho oka obklopený davom prizerajúcich našli skupinu hviezd nad severným pólom Zeme. Nazvali ju súhvezdím Tuaret, jeho symbolom bola červená tehotná hrošica. Bude nasledovať prestávka na obed (jedlo je zahrnuté v cene, nápoje sa platia extra na mieste).
Po obede budete pokračovať programom:
Návšteva Abydosu - Abydos sa považuje za jedno z najvýznamnejších archeologických nálezísk. Nachádzajú sa tu pozostatky mnohých starovekých chrámov vrátane kráľovského pohrebiska, kde boli ukladaní na odpočinok najstarší faraóni. Abydos sa preslávil hlavne svojim Veľkým chrámom vybudovaným Sethim I. Vstupy do pamiatok sú zahrnuté v cene. Po ukončení programu transfer na ubytovanie v Hurghade, voľný program.
Transfer do hotela v Luxore, ubytovanie a voľný program.


5.deň
Po raňajkách výlet Luxor so sprievodcom. Počas dňa navštívite tie najzaujímavejšie miesta:
Memnonové kolosy - Memnonove kolosy sú dve sochy veľkých rozmerov spodobňujúce egyptského faraóna Amenhotepa III., ktorý vládol v staroegyptskej 18. dynastii. Od roku 1350 pred n. l. stojí pred thébskou nekropolou na západnom brehu rieky Níl západne od nového mesta Luxor.
Údolie kráľov - je údolie v Egypte, ktoré slúžilo ako pohrebisko faraónov a iných vysoko postavených osôb v období Novej ríše, od 18. po 20. dynastiu. Rozdeľuje sa na Východné údolie a Západné údolie. Vo Východnom údolí je dosiaľ nájdených 65 hrobiek a nachádzajú sa tu najvýznamnejšie hrobky. Niektoré sú prístupné pre verejnosť už od staroveku, ale zo 65 hrobiek nie sú verejnosti prístupné skoro žiadne, nakoľko na väčšine z nich pracujú reštaurátori. Prvým, tu pochovaným panovníkom bol zrejme Thutmose I., čo bolo okolo r. 1512 pred Kr. Najznámejšou hrobkou je hrobka č. 62, ktorá patrí panovníkovi Tutanchamonovi. Hrobku objavil v r. 1922 Howard Carter.
Hatšepsutin chrám - Zádušný chrám kráľovnej Hatšepsut sa nachádza na západnom brehu Nílu, pri Dél el-Bahrí v Egypte. Bol postavený na počesť kráľovnej Hatšepsut, nevlastnej matky faraóna Thutmosa III., ktorá po dve desaťročia vládla krajine.
Bude nasledovať prestávka na obed (jedlo je zahrnuté v cene, nápoje sa platia extra na mieste).
Po obede budete pokračovať programom:
Karnacký chrám - Karnak je chrámový komplex, hlavné kultovné stredisko boha Amona, v oblasti starovekého Vesetu pomenovaný podľa súčasnej dediny. Je najväčším chrámovým komplexom v Egypte, bol postupne stavaný a rozširovaný po dobu asi 1500 rokov. Na jeho výstavbe sa zúčastnila väčšina významných faraónov.
Luxorský chrám - Luxorský chrám je rozsiahly staroegyptský chrámový komplex ležiaci na východnom brehu rieky Níl v meste Luxor. Bol založený približne roku 1400 pred naším letopočtom. V egyptčine je chrám známy pod názvom „ipet resyt“, čo v preklade znamená južná svätyňa. Počas rímskej nadvlády slúžil chrám ako legionárska pevnosť a oblastné sídlo rímskej vlády. V Luxore sa nachádza šesť veľkých chrámov; štyri na západnom brehu, kde sa nachádza chrám Sethiho I., Dér el-Bahrí, Ramzeseum a chrám v Madinat Hábú. Zvyšné dva chrámy, Karnacký a Luxorský, ležia na východnom brehu.
Vynikajúcim zážitkom bude plavba po rieke Níl na egyptskej feluke poháňanej vetrom. Preneste sa do čias, kedy feluka bola hlavným dopravným prostriedkom po rieke Níl a využíva sa dodnes!
Vstupy do pamiatok sú zahrnuté v cene. Po ukončení programu transfer na ubytovanie v Luxore, večera a voľný program. Transfer na letisko v Luxore a odlet do Káhiry. Po prílete do Káhiry transfer do hotela a voľný program.


6.deň
Po raňajkách výlet Káhira so sprievodcom.
Počas dňa navštívite tie najzaujímavejšie miesta:
Starodávny koptský kostol
Mešita
Nové múzeum starodávnej civilizácie v Káhire - návštevníci si v káhirskom múzeu od konca roku 2021 môžu prehliadnuť desaťtisíce egyptských artefaktov. GEM (Grand Egyptian Museum) je navyše skutočne špeciálne miesto, ide totiž o najväčšie múzeum na svete venované jedinej civilizácii. Vystavené sú tu aj predmety, ktoré verejnosť nemala šancu uvidieť nikdy predtým.
Pyramídy v Gíze - Pyramídy v Gíze sú najslávnejšie a najnavštevovanejšie stavby ľudstva. Údajne sú najstarším zo siedmich divov sveta, ktorý nájdete na západnom okraji údolia Nílu a asi 15 km od centra Káhiry. Celkovo sa v Egypte nachádza viac ako 80 pyramíd, avšak pyramídy v Gíze patria k tým najväčším a k najlepšie zachovaným. Pyramídy v Gíze zostali v neporušenom stave až do stredoveku. Žiaľ, následne ich začali ľudia rozoberať kvôli nedostatku stavebného kameňa pri výstavbe Káhiry.
Veľká sfinga - Veľká sfinga v Gíze je najslávnejšou a najväčšou sfingou a predstavuje ležiaceho leva s ľudskou hlavou. Hovorí sa, že bola postavená v 4. dynastii pod vládou Chephrena a hlava patrila pravdepodobne jemu samotnému (preto sa o nej hovorí v mužskom rode). Jej ľudské črty však v priebehu rokov už obrúsil piesok a nos jej odbili vandali dlátami, po ktorých zostali na tvári sfingy hlboké jazvy. Úlomky kameňov medzi labami sfingy naznačujú, že jej tvár mala bradu, kým zvyšky farby za ušami dokazujú, že bola pokrytá farbou. Zdanlivú hrivu vlasov zas možno považovať za kráľovské slávnostné rúcho lemujúce nesmrteľnú tvár božského panovníka. Sochu tvorí telo leva, predné a zadné nohy a chvost. Sfinga je cca 20 metrov vysoká a 73,5 metrov dlhá. Pôvodne bola vytesaná zo zvyšku vápencového kopca, ktorý slúžil ako lom na stavbu Veľkej Cheopsovej pyramídy, pred ktorou sa sfinga nachádza.
Cheopsova pyramída
Najväčšia a najznámejšia z troch pyramíd v Gíze je Cheopsova pyramída, nazývaná aj ako “Veľká pyramída”, ktorej výstavba sa datuje od roku 2 620 do roku 2 580 pred Kristom. Je najvyššou pyramídou na svete (137 m) a bola postavená ako hrobka pre egyptského faraóna Cheopsa. Na jej stavbu boli použité približne 3 milióny kamenných blokov, z ktorých jeden váži okolo 2,5 tony. Vo vnútri pyramídy sa nachádza veľká galéria vysoká 8,5 m a dlhá 47 metrov. Spája sa s Kráľovou hrobkou, kde môžete obdivovať žulový sarkofág faraóna. Spolu s Rachefovou pyramídou a Menkaureho pyramídou tvorí posledný existujúci div starovekého sveta.
Po prehliadke pyramíd v Gíze sa presuniete do Sakkáry, na miesto, kde sa nachádza najstaršia pyramída sveta.
Najstaršia pyramída v Sakkáre - Sakkára je dedina v Egypte, ako aj rozsiahle priľahlé staroveké pohrebisko, kde sa nachádza najstaršia stojaca pyramída (Stupňovitá pyramída). Nachádza sa približne 30 km južne od dnešnej Káhiry na ploche asi 7 km × 1,5 km. V časoch, kedy bol hlavným mestom starovekého Egypta Memfis, slúžila Sakkára ako jeho nekropola. Hoci ju zatienila veľkoleposť Gízy a neskôr aj Údolia kráľov v Tébach, Sakkára zostala významným strediskom pohrebných a kultových obradov po viac ako 3000 rokov, až do helenistických a rímskych čias.
Počas programu bude samozrejme aj prestávka na obed (jedlo je zahrnuté v cene, nápoje sa platia extra na mieste). Vstupy do pamiatok sú zahrnuté v cene. Po ukončení programu transfer na ubytovanie v Hurghade, voľný program. Transfer na letisko v Káhire a odlet do Hurghady. Po prílete do Hurghady transfer do hotela a voľný program.


7.deň
Voľný program v Hurghade 


8.deň
Check out z hotela, transfer na letisko, odlet do Bratislavy priamym letom Air Cairo.
Hurghada - Bratislava - 14:55 - 19:05

 

„Cestovanie je jediná vec, ktorú si kúpiš a spraví ťa bohatším.“ ~ neznámy autor

Facebook Elegance Travel Instagram Elegance Travel

Zasielanie noviniek

Adresa el. pošty::

Informačná povinnosť prevádzkovateľa pri spracúvaní osobných údajov.

Sme členom združenia

Partneri