Plavba čínskym vnútrozemím

Destinácia: Čína
Kód zájazdu: 1309742
Cena od: 3 119 €
Príplatky od: 369 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

18.07.2024 13 dní Last Minute 3 119 € +369 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu


Program
1: ODLET Z PRAHY
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom, odlet do Pekingu.

2: PEKING
Prílet do Pekingu. Transfer do hotela, ubytovanie. Večer individuálne voľno na prechádzaku mestom alebo odpočinok.

3: PEKING – TCHIEN-AN-MEN, ZAKÁZANÉ MESTO, CHRÁM NEBIES
Raňajky. Prehliadka najväčšieho námestia na svete Tchien-an-men (námestie Nebeského kľudu) o rozlohe 44 ha. Nasleduje prehliadka Zakázaného mesta – sídla panovníkov dynastie Ming a Čching. Obed v tradičnej čínskej reštaurácii. Popoludní prehliadka Chrámu nebies postaveného v roku 1420. Večer pre záujemcov fakultatívne návšteva akrobatickej show.

4: VEĽKÝ ČÍNSKY MÚR, HROBKY DYNASTIE MING
Raňajky. Celodenný výlet k veľkolepej stavbe – Veľkému čínskemu múru, ktorý sa rozpína v dĺžke viac než 6.000 km. Tento múr pôvodne slúžil k obranným účelom proti invázii nomádov. Obed v tradičnej čínskej reštaurácii. Popoludní prehliadka hrobky panovníka dynastie Ming. Večera.

5: YICHANG – PLAVBA PO DLHEJ RIEKE
Po raňajkách návšteva novo zrenovovaného Šanghajského múzea s obrovskými zbierkami. Po obede transfer na letisko a prelet do Yichangu, kedysi zmluvného prístavu pre medzinárodný obchod, potom nalodenie a nocľah na lodi.

6: PLAVBA PO DLHEJ RIEKE
Po raňajkách odplávanie smerom k priehrade Tri tiesňavy, najväčšej vodnej elektrárni na svete. Stavba hrádze začala v r. 1994 a dielo bolo dokončené v r. 2005, zahájenie plnej prevádzky bolo v r. 2009. Priehrada je 180 m vysoká, cez 2 km široká a 645 km dlhá. Po obede exkurzia na projekte priehrady, návšteva múzea. Odplávanie päť stupňovou plavebnou komorou, najväčšou na svete, s výškou 113 m. Večera.

7: PLAVBA PO DLHEJ RIEKE
Raňajky. Pokračovanie plavby cez tiasňavy Xiling, Wu a Qutang zúženým korytom so strmými stenami ponúka úctyhodný pohľad na okolitú krajinu. Obed. K zlatým klincom plavby patrí prebádanie postupne se zužujúceho toku Shennongxi so skalnými maľbami najstaršej sichuanskej kultúry Ba. Večera.

8: PLAVBA PO DLHEJ RIEKE
Po raňajkách návšteva Shibaozhai, pozoruhodného kláštora stojaceho na ostrove a do útesu nad ním bol zakomponovaný dvanásť poschodový Lanruodian (Orchideový palác), kde z 11. poschodia je krásny výhľad na rieku. Po obede loď vyráža smerom k cieľu plavby a po večeri sa koná záverečná rozlúčková párty s kapitánom.

9: CHONGQING – GUILIN
Po raňajkách príchod do Chongqingu, kde po obede nasleduje transfer na letisko a odlet do Guilinu, mesta s unikátnou polohou v subtropickej krasovej oblasti v provincii Kuang-si. Transfer do hotela, ubytovanie, individuálne voľno na nákupy.

10: GUILIN – YANGSHUO
Po raňajkách nasleduje celodenná plavba po rieke Li s obedom na palube, ktorá preteká skrz jedinečné vápencové útvary vystupujúce priamo z okolitej krajiny a vytvárajúcej neobvyklé homoľovité kopce. Popoludní príjazd do malebného mestečka Yangshuo s priľahlými ryžovými políčkam. Táto oblasť je známa večerným chytaním rýb pomocou cvičených kormoránov. Ubytovanie, možnosť nákupu z veľkého výberu suvenírov.

11: LONGSHENG
Raňajky. Celodenný výlet do mesta Longshengu, kde sa v blízkosti nachádzajú preslávené 100 m vysoké strmé ryžové terasy Dračieho chrbta. Žije tu niekoľko národnostných menšín, u ktorých bude možnosť ochutnať miestnu kuchyňu a zhliadnuť tradičné predstavenie so spevom a tancom. Napr. ženy z kmeňa Aye sú povestné tým, že nosia vlasy dlhé až po zem, z ktorých si pletú čepiec. Návrat do hotela, individuálne voľno.

12: GUILIN
Po raňajkách nasleduje okruh mestom – prehliadka jaskyne Rákosovej píšťalky a skaly Slonieho chobotu. Táto krasová oblasť vytvára neuveriteľné skalné útvary. Po obede transfer na letisko a odlet do Prahy (Viedne).

13: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)
Prílet do Prahy (Viedne).

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 16 osôb.
Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.
*cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha – Peking – Yichang a Chongqing – Guilin – Praha - (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
všetky transfery počas celého pobytu
6 x nocľah s raňajkami v hoteloch 3*+
4 x nocľah s raňajkami na lodi
obedy a večere podľa programu (10x obed, 3x večera)
program vrátane všetkých vstupov
českého sprievodcu počas okruhu (min. 16 osôb)

Cena nezahrnuje:
vstupné vízum (musia klienti požiadať osobne – berú sa otlačky prstov)
letiskové taxy 369,- EUR
fakultatívne výlety nad rámec programu
cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu)

 

„Cestovanie je jediná vec, ktorú si kúpiš a spraví ťa bohatším.“ ~ neznámy autor

Facebook Elegance Travel Instagram Elegance Travel

Zasielanie noviniek

Adresa el. pošty::

Informačná povinnosť prevádzkovateľa pri spracúvaní osobných údajov.

Sme členom združenia

Partneri